Σχετική Νομοθεσία

Κωστίδου Ευαγγελία
Ταμίας του Συλλόγου:
Μητωνίδου Βασιλική
Εκλεγμένα μέλη του Συλλόγου:
Αγγελίδου Λύδια και
Ημερομηνία τελευταίων εκλογών:

Ημερομηνία επόμενων εκλογών:

Διαχείριση ιστοσελίδας

Όνομα Χρήστη
Κωδικός

Ανακοινώσεις Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

• ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΓΟΝΕΩΝ
    Ημερομηνία Δημοσίευσης 2017 Oct 20.

Η 3η Δημοτική Κοινότητα στο πλαίσιο των κοινωνικών δραστηριοτήτων της θα πραγματοποιήσει δράση ομαδικής συμβουλευτικής γονέων, με τη συμμετοχή γονέων παιδιών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, με κεντρική συντονίστρια την ψυχολόγο - εκπαιδευόμενη ψυχοθεραπεύτρια - κα Όλγα Καλογερίδου.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να "κατεβάσετε" το σχετικό αρχείο στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

• Ημερομηνία Δημοσίευσης 2017 Oct 08.

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,
    Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 29/9/2017 στις 11:00 π.μ. ήρθε στο σχολείο μας, αποδεχόμενος την πρόσκληση του κου Διευθυντή, ο κος Τσαπουρνάς, Υπεύθυνος Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού Αν. Θεσσαλονίκης, ο οποίος ενημέρωσε τους μαθητές της Β και Γ Λυκείου για τα μαθήματα Γενικής Παιδείας και Προσανατολισμών καθώς και για τις προοπτικές & ευκαιρίες σπουδών μετά το Λύκειο.
    H ενημέρωση έγινε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου και διήρκησε 2 διδακτικές ώρες(μία ανά τάξη).

Επίσης, σας ενημερώνουμε για το απογευματινό πρόγραμμα επισκέψεων στο ΚΕΣΥΠ Λευκού Πύργου (Εθνικής Αμύνης 8) σύμφωνα με το οποίο, ο υπεύθυνος ΣΕΠ κος Τσαπουρνάς, δέχεται γονείς-κηδεμόνες των μαθητών-τριών της Γ τάξης για ατομική συνεδρία Συμβουλευτικής στήριξης μαθητή-τριας, Δευτέρα και Πέμπτη (13.00 μ.μ. – 19.00 μ.μ.), αφού προηγηθεί απαραίτητα διαδικτυακή επικοινωνία στο e-mail του ΚΕΣΥΠ Λευκού Πύργου: mail@1kesyp-a.thess.sch.gr , ή επικουρικά τηλεφωνική επικοινωνία με τον ίδιο στο τηλ. του ΚΕΣΥΠ: 2310230613, όπου θα πρέπει να αναφέρονται στοιχεία όπως το ονοματεπώνυμο του μαθητή, το Σχολείο του, το αίτημα της συνεδρίας, καθώς και τηλέφωνο επικοινωνίας του γονέα-κηδεμόνα.

Ελευθέριος Λιάζος